Jaki prezent na Święta do 150 zł? Prezentownik 3D Reaktor 0
Jaki prezent na Święta do 150 zł? Prezentownik 3D Reaktor

Grudzień za pasem, a za nim nieodłączna zmora, czyli poszukiwanie prezentów na święta dla najbliższych. Zapraszamy do lektury naszego prezentownika. Znajdziecie w nim praktyczne pomysły na podarunki dla fanów druku 3D i nie tylko.

Przy wyborze odpowiedniego prezentu dużo zależy od budżetu. Jaki prezent do 150 zł będzie odpowiedni dla miłośnika druku 3D?

Długopis 3D Pen – kreatywna zabawka na prezent dla dziecka

Szukając kreatywnej i zarazem ciekawej zabawki, warto sięgnąć po długopis 3D. Mimo że dziecięce zainteresowania zmieniają się jak w kalejdoskopie, to taki długopis szybko się nie znudzi. Ta zabawka konstrukcyjna niesie za sobą ogrom możliwości – gwarantuje wiele godzin zabawy, przy okazji rozwijając wyobraźnię przestrzenną i kreatywność pociech.

długopis 3D druk 3D filament print-me

Długopis 3DPen z wkładami z filamentu Print-me Ecoline PLA

źródło: wykonanie własne

Instrukcja obsługi jest bardzo prosta – wystarczy ustawić temperaturę dyszy długopisu, wsunąć końcówkę filamentu i gotowe, można rysować. Zalecamy jednak nadzór nad dzieckiem, gdy korzysta ono z długopisu 3D.

Długopis 3D drukuje za pomocą filamentu PLA i ABS. Na tę okazję świetnie nadadzą się filamenty Print-Me PLA w szpulach 0,25 kg. Dzięki małym rozmiarom szpul można od razu kupić zestaw kilku kolorów i pozwolić dziecku na prawdziwe twórcze szaleństwo.

Przy okazji polecamy spray adhezyjny do powierzchni 3D Reaktor. Podczas rysowania bardzo ważna jest odpowiednia przyczepność filamentu do podłoża. Jeżeli będzie zbyt mała, rysunek nie utrzyma swojego kształtu. Efekty estetyczne będą dalekie od oczekiwanych, a sam wydruk trudny do oderwania od podłoża. Spryskanie wcześniej sprayem powierzchni, na której dziecko będzie pracować, pozwala zapobiec tym kłopotom.

Długopis 3D będzie również znakomitym prezentem na Gwiazdkę dla każdego kreatywnego dorosłego – to może być świetny sposób, by bliski pozwolił sobie na więcej twórczej aktywności w wolnym czasie.

Kursy modelowania 3D na Gwiazdkę

Zawsze warto inwestować w siebie i swoją wiedzę, a zbliżający się kolejny rok oznacza nowe postanowienia. Mikołaj może pomóc w realizacji celów, podrzucając dostęp do kursu, np. szkolenia z programów do modelowania 3D.

Umiejętność tworzenia i przekształcania modeli w formacie STL jest niezbędna dla każdego, kto chce w pełni wykorzystać możliwości drukarki 3D. Program Autodesk Fusion 360 jest do tego celu świetnym wyborem, a kurs z modelowania 3D pomoże nie tylko postawić pierwsze kroki, lecz także w jasny i przystępny sposób wyjaśni nieco bardziej zawiłe zagadnienia. 13 godzin materiałów wideo kończy się projektem praktycznym uproszczonego ramienia robotycznego.

kurs modelowanie 3D autodesk fushion

Przykładowe projekty z kursu Modelowanie 3D w Fusion 360 i pod druk 3D

źródło: Piotr Cichalewski i Artur Petrzak

Obsługa programu AutoCAD jest obecnie jedną z kluczowych umiejętności na rynku pracy. W naszym sklepie można nabyć dostęp zarówno do kursów wprowadzających, jak i tych na bardziej zaawansowanym poziomie, aż po kurs z modelowania 3D.

Filament – udany prezent dla drukarza 3D

Jeżeli szukamy prezentu dla osoby, która jest już w posiadaniu drukarki 3D, dlaczego by nie sprawić mu najpraktyczniejszego z prezentów, czyli filamentu? Wybór konkretnego zależy oczywiście od preferencji danego użytkownika, ale nawet największy miłośnik klasycznego filamentu Nebula PLA Carbon Black może chcieć od czasu do czasu spróbować czegoś nowego.

Filamenty typu silk

rosa pla rainbow silk druk 3d zamek

Zamek wykonany z filamentu PLA Rainbow Silk marki ROSA

źródło: wykonanie własne

Wydruki z tych filamentów swoim wykończeniem przypominają satynę. W naszym sklepie dostępne są filamenty firm Fiberlogy i ROSA.

Rosa oprócz tradycyjnego filamentu typu silk ma w ofercie również PLA Rainbow Silk i Rainbow Silk Ocean. W miarę drukowania tworzą one przejścia między kolejnymi kolorami. To świetna opcja dla osób, którym zależy na prawdziwie tęczowym efekcie wydruku.

Filamenty z włóknem drzewnym

pla fiberlogy wood druk 3d groot

Groot z filmu Strażnicy Galaktyki wykonany z filamentu FiberWood marki Fiberlogy

źródło: wykonanie własne

 

Wyglądem, strukturą i zapachem podczas drukowania przypominają prawdziwe drewno! Dają naturalne efekty i z pewnością zainspirują do ciekawych wydruków.

Lucent PLA

pla lucent print-me ośmiornica druk 3d

Ośmiornica wykonana z filamentu Lucent PLA marki Print-me

źródło: wykonanie własne

Jest duża szansa, że osoba, która otrzyma od nas taki filament jeszcze o nim nie słyszała i miło ją zaskoczymy. To filament PLA, który ma częściowo transparentne właściwości, charakterystyczne dla PET-G. Dodatkowo po wydrukowaniu pod wpływem ciepłej wody jest delikatnie podatny na wyginanie.

Filamenty świecące w ciemności

pla print-me gleaming green druk 3d smok

Świecący w ciemności smok wykonany z filamentu Gleaming Green marki Print-me

źródło: wykonanie własne

W tym wypadku można również przebierać w możliwościach. Filamenty marek Print-me i Nebula świecą w ciemności na niebiesko, zielono i żółto. Może taki prezent okaże się dobrym pretekstem do wydrukowania świątecznych dekoracji na przyszły rok?

Dodatkowo warto do prezentu dorzucić środek adhezyjny, np. 3D Reaktor Adhesive Spray do wydruków z filamentu PLA lub Dimafix do użycia w wyższych temperaturach.

 

Icons made by Freepik from www.flaticon.com

Komentarze do wpisu (0)

Infolinia:

Telefon: 535 287 146

Email: sklep@3dreaktor.pl

więcej więcej
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl