Długopis 3D – unikatowy prezent dla dziecka 0
Długopis 3D - trafiony prezent dla dziecka

Czy długopis 3D sprawdzi się jako zabawka dla dziecka? W tym artykule odpowiemy na to pytanie. Zaproponujemy również triki, które ułatwią najmłodszym zabawę długopisem 3D. 

Czy długopis 3D jest odpowiedni dla dziecka?

Udany prezent to taki, który szybko się nie znudzi. Doskonale zdają ten egzamin zabawki konstrukcyjne, zabawa którymi za każdym razem może dać inny, niespodziewany efekt. Niestety zakup popularnych klocków może być sporym wydatkiem.

Zainteresowania dziecka dynamicznie się zmieniają, dlatego dobór właściwego prezentu potrafi być trudny. Długopis 3D to pod tym względem bezpieczny wybór – jego niemal nieograniczone zastosowanie sprawia, że szybko się nie znudzi. To pełna frajdy okazja do rozwoju wyobraźni przestrzennej. Dzieci w wieku wczesnoszkolnym mogą tworzyć proste wzory, podobne do standardowych kolorowanek.

Wraz z nauką obsługi długopisu 3D możliwe jest tworzenie bardziej zaawansowanych, trójwymiarowych rysunków. Przy skomplikowanych rysunkach warto podzielić figurę na kilka płaskich elementów, które po ostygnięciu połączymy w całość. Dzielenie rysunku na takie moduły zdecydowanie ułatwi uzyskanie upragnionego efektu.

długopis 3d biały filament dinozaur

Co można narysować długopisem 3D? 

Długopis 3D to wielofunkcyjna zabawka, dzięki której dziecko może urzeczywistnić wymyśloną przez siebie figurę. Taki dodatek do przyborów szkolnych pobudza kreatywne myślenie i gwarantuje wiele rozrywki. Oto zaledwie kilka przykładów tego, co można stworzyć przy jego pomocy:

  • bryły geometryczne,
  • meble i akcesoria do domku dla lalek,
  • zabawkowe tory przeszkód,
  • unikatowe abażury do lampek,
  • modele gatunków zwierząt, owadów,
  • przestrzenne rysunki,
  • maski karnawałowe,
  • dekoracje świąteczne,
  • ozdobne napisy,
  • organizery na przybory szkolne

...i wiele innych rzeczy, które podpowie wyobraźnia!

 długopis 3d 3d reaktor adhesive spray kwiaty okulary

Jak działa długopis 3D?

Budowa długopisu 3D jest bardzo prosta. Po podłączeniu urządzenia do zasilania dysza długopisu rozgrzewa się do temperatury wybranej przez nas w ustawieniach (od 160 do 210 stopni Celsjusza).

Uwaga! Na początku zabawy z długopisem 3D należy towarzyszyć dziecku, aby nabrało nawyku niedotykania końcówki urządzenia. Teraz pozostaje jedynie wsunąć końcówkę filamentu i nacisnąć przycisk, dzięki któremu tworzywo zacznie być wciągane i rozgrzewane. Następnie plastyczny materiał opuści rysik i po ostudzeniu utrzyma kształt, który narysujemy.

3dreaktor adhesive spray długopis 3d wzór podkładka mandala

długopis 3d mandala wzór podkładka biały filament

długopis 3d mandala wzór podkładka biały filament

Na czym rysować dla dobrego efektu?

Na potrzeby tego artykułu wykonaliśmy kilka prób w celu wybrania najlepszych a zarazem najprostszych podkładek. Oto rezultaty.

Przy rysowaniu bardzo ważna jest adhezja. Jeśli podłoże będzie miało złą przyczepność, nasze rysunki nie utrzymają upragnionego kształtu lub będą trudne do oderwania. Dostępny w naszym sklepie 3DReaktor Adhesive Spray znacząco ułatwia rysowanie długopisem 3D.

Najprostszym rozwiązaniem jest rysowanie bezpośrednio na domowym blacie (o ile jego powierzchnia nie jest wykonana z prawdziwego drewna, które mogłoby się odbarwić). Idealnie sprawdzi się też zalaminowana kartka z gotowymi rysunkami. Rysować możemy także na śliskiej kartce papieru (na przykład okładce bloku rysunkowego) lub kawałku kartonika.

Warto spryskać sprayem klejącym wybraną powierzchnię roboczą, a po jej wyschnięciu rozpocząć rysowanie. Zachęcamy również do rysowania na prawdziwym przedmiocie, takim jak miseczka czy szklanka. Ten sposób umożliwi odwzorowanie danego kształtu.

długopis 3d 3dreaktor adhesive spray

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z długopisem 3D 3D Pen dostępnym w naszej ofercie. Do produktu dołączona jest polska instrukcja oraz próbki filamentu PLA i ABS.

Długopis 3D wykorzystuje filament o najpopularniejszej średnicy, czyli 1,75 mm. Resztki szpuli, której zwykle używasz w drukarce 3D, idealnie sprawdzą się więc jako wkłady do długopisu, a przy okazji ty zorganizujesz dzieciom świetną zabawę. Nie ma też problemu, aby dokupić filament do długopisu z szerokiej palety barw dostępnych między innymi w naszym sklepie.

Przygotowaliśmy też dla was rysunki pomocnicze! Możecie je pobrać tutaj. Po wydrukowaniu przydadzą się jako bazowe kształty, na których można oprzeć trójwymiarowy rysunek.

Czy ktoś z was wraz z dziećmi bawił się już długopisem 3D? Zachęcamy do podzielenia się własnymi doświadczeniami w komentarzach lub na naszej grupie na Facebooku!


Wszystkie użyte zdjęcia pochodzą ze źródeł własnych
Icons made by Freepik from www.flaticon.com

Komentarze do wpisu (0)

Infolinia:

Telefon: 535 287 146

Email: sklep@3dreaktor.pl

więcej więcej
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl