Długopis 3D - unikatowy prezent dla dziecka 0
Długopis 3D - trafiony prezent dla dziecka

Czy długopis 3D jest odpowiedni dla dziecka?

Udany prezent to taki, który szybko się nie znudzi. Zabawki konstrukcyjne doskonale zdają ten egzamin, ponieważ ich użytkowanie zawsze przynosi inny efekt końcowy. Jednak zakup popularnych klocków może być sporym wydatkiem. Dobór właściwego prezentu dla dzieci potrafi być trudny, szczególnie w przypadku dynamicznie zmieniających się zainteresowań. Długopis 3D jest pod tym względem bezpieczny, ponieważ ma nieograniczone zastosowania. To pełna frajdy okazja do rozwoju wyobraźni przestrzennej. Dzieci w wieku wczesnoszkolnym mogą tworzyć proste wzory, podobne do standardowych kolorowanek. Wraz z nauką zabawy długopisem 3D, możliwe jest tworzenie bardziej zaawansowanych, trójwymiarowych rysunków. Przy skomplikowanych rysunkach warto podzielić figurę na kilka płaskich elementów, które po ostygnięciu połączymy w całość. Dzielenie rysunku na takie moduły zdecydowanie ułatwi uzyskanie upragnionego efektu.

Co można narysować długopisem 3D? 

Długopis 3D to wielofunkcyjna zabawka, dzięki której dziecko może zobrazować wymyśloną przez siebie figurę. Taki dodatek do przyborów szkolnych pobudza kreatywne myślenie i gwarantuje wiele rozrywki. Oto zaledwie kilka przykładów tego, co można stworzyć przy jego pomocy:

  • bryły geometryczne
  • meble i akcesoria do domku dla lalek
  • zabawkowe tory przeszkód
  • unikatowe abażury do lampek
  • modele gatunków zwierząt, owadów
  • przestrzenne rysunki
  • maski karnawałowe
  • dekoracje świąteczne
  • ozdobne napisy
  • organizery na przybory szkolne

... i wiele więcej rzeczy, które podpowie wyobraźnia

 

Jak działa długopis 3D?

Budowa długopisu 3D jest bardzo prosta. Po podłączeniu urządzenia do zasilania, dysza długopisu rozgrzewa się do temperatury wybranej przez nas w ustawieniach (Od 160, do 210 stopni Celsjusza). Uwaga! Na początku użytkowania należy towarzyszyć dziecku w zabawie, aby nabrało nawyku nie dotykania końcówki długopisu. Teraz pozostaje jedynie wsunąć końcówkę filamentu i nacisnąć przycisk, dzięki któremu tworzywo zacznie być wciągane i rozgrzewane. Następnie plastyczny materiał opuszcza ‘’rysik’’ i po ostudzeniu utrzymuje kształt, który narysujemy. 

Na czym rysować dla dobrego efektu?

Na potrzeby tego artykułu wykonaliśmy kilka prób, aby opisać najlepsze i najprostsze podkładki. Oto rezultaty:Przy rysowaniu bardzo ważna jest adhezja. Jeśli podłoże będzie miało złą przyczepność, nasze rysunki nie utrzymają upragnionego kształtu lub będą trudne do oderwania. Dostępny w naszym sklepie Adhesive Spray znacząco ułatwia rysowanie długopisem 3D. Najprostszym rozwiązaniem jest rysowanie bezpośrednio na domowym blacie (o ile jego powierzchnia nie jest wykonana z prawdziwego drewna, które mogłoby się odbarwić). Idealnie sprawdzi się też zalaminowana kartka z gotowymi rysunkami. Rysować możemy także na śliskiej kartce papieru (na przykład okładce bloku rysunkowego) lub kawałku kartonika. Warto spryskać sprayem klejącym wybraną powierzchnię roboczą, a po jej wyschnięciu rozpocząć rysowanie. Zachęcamy również do rysowania na prawdziwym przedmiocie, takim jak miseczka, czy szklanka. Ten sposób umożliwi odwzorowanie danego kształtu.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z 3D Pen dostępnym w naszej ofercie. Do produktu dołączona jest polska instrukcja oraz próbki filamentu PLA i ABS. Właściciele drukarek 3D mogą wykorzystać pozostałe końcówki filamentu jako wkłady do długopisu, ponieważ to urządzenie uzupełnia taki sam filament - o średnicy 1,75mm! Twoje resztki szpuli idealnie sprawdzą się jako wkłady do długopisu, a przy okazji zorganizujesz dzieciom świetną zabawę. Nie ma też problemu, aby dokupić filament do długopisu z szerokiej palety barw dostępnych między innymi w naszym sklepie. Dodatkowo przygotowaliśmy dla Was rysunki pomocnicze możliwe do pobrania pod tym linkiem. Po wydrukowaniu przydadzą się jako bazowe kształty, na których można oprzeć trójwymiarowy rysunek.

Czy ktoś z Was wraz z dziećmi bawił się już długopisem 3D? Zachęcamy do podzielenia się własnymi doświadczeniami w komentarzach! 


Wszystkie użyte zdjęcia pochodzą ze źródeł własnych
Icons made by Freepik from www.flaticon.com

Komentarze do wpisu (0)

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl