Długopis 3D – nie tylko dla dzieci 2
Długopis 3D - nie tylko dla dzieci!

Drukarka 3D to dość spory wydatek, a nie każdy może pozwolić sobie ot tak na jednorazowe wydanie kilkuset złotych. Wtedy opcją do rozważenia staje się długopis 3D. Zabawka dla dzieci? Niekoniecznie!

Wszyscy wiemy, na czym polega drukowanie przestrzenne – przygotowany model 3D powstaje dzięki stopniowemu układaniu warstw roztopionego filamentu. Drukarka 3D to sprzęt dość skomplikowany, wymagający technicznej wiedzy koniecznej do jego prawidłowego skonfigurowania. Z długopisem 3D jest dużo prościej – z jego obsługą poradzi sobie każdy. Oczywiście „wydruki 3D” z długopisu nie będą tak dokładne i precyzyjne jak te z drukarki 3D, jednak samo obcowanie z tym urządzeniem może nauczyć, na czym polega druk 3D. Nie zastąpi to klasycznej drukarki 3D, ale może dać obraz tego, jak wygląda praca z tą technologią. 

 

 

 

Długopis 3D jest wymieniany jako jeden z pomysłów na prezent dla dziecka. Z pewnością to dobry trop. Dzieci, używając tego typu urządzeń, mogą rozwijać kreatywność. Z reguły do większości urządzeń dodawane są specjalne szablony, które ułatwiają tworzenie przestrzennych dzieł. Jeśli te dodane do długopisu okażą się niewystarczające, w Internecie z łatwością znaleźć można wiele innych szablonów (np. tutaj).

Oprócz wartości edukacyjnej, jaką da dziecku, korzystanie z długopisu 3D może okazać się pomocne także dla nieco starszych drukarzy. Dzięki poręcznej formie urządzenie to idealnie sprawdzi się do drobnych poprawek oraz modyfikacji gotowego wydruku. Jak można zauważyć na poniższym zdjęciu, na gotowym wydruku „pączka” zostały dołączone elementy posypki właśnie z pomocą długopisu.

 długopis druk 3d pączek donut

Źródło: wykonanie własne

 

Na poniższym zdjęciu pokazujemy wydruk, który powstawał w kilku etapach. Ze względu na wielkość nie udało się go wydrukować w jednym kawałku. Elementy zostały ze sobą sklejone żywicą epoksydową, a miejsca, w których w dalszym ciągu występowały puste przestrzenie, wypełniono tym samym filamentem (tutaj PET-G Natural) właśnie przy użyciu długopisu 3D.

 długopis druk 3d wykończenie detali

Źródło: wykonanie własne

Przy wyborze długopisu 3D warto kierować się jakością materiałów, z których jest wykonany i zwrócić uwagę, czy urządzenie posiada certyfikat CE – europejski znak jakości nadawany produktom spełniającym określone normy bezpieczeństwa użytkowania. Jeśli urządzenie będzie użytkowane przez dzieci, tym bardziej należy mieć to na względzie. Większość długopisów 3D na rynku obsługuje dwa rodzaje filamentów – PLA i ABS. Dobrze jest sprawdzić, czy wybrany przez nas długopis także ma tę funkcję. Dzięki temu będzie on wszechstronnym dodatkiem do każdej standardowej drukarki.

Zachęcamy do zapoznania się z dostępnym u nas 3D Penem, który pomógł w udoskonaleniu naszych wydruków nie jeden raz!

A czy Wy korzystaliście kiedykolwiek z takiego urządzenia? Jak wrażenia? Może zastanawiacie się nad zakupem? Mamy nadzieję, że powyższy tekst nieco rozjaśni Wam sytuację!

Sprawdźcie nasz profil na Instagramie – zamieszczamy tam zdjęcia i krótkie wideo z naszymi wydrukami.

 

Icons made by Freepik from www.flaticon.com

 

Komentarze do wpisu (2)

16 sierpnia 2021

Jakiś długopis 3d do filamentu PCL ?

8 września 2021

Do filamentu PCL polecamy długopis od firmy Sunlu SL-300A. Już niedługo będzie również w naszej ofercie, więc polecamy śledzić newsy na naszym fanpage'u :)

Infolinia:

Telefon: 535 287 146

Email: sklep@3dreaktor.pl

więcej więcej
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl