Filament PLA (poliaktyd) uważany jest za podstawowy, najlepszy materiał na początek przygody z drukiem 3D. Łatwość wydruku oraz prosta obróbka filamentu czynią go idealnym wyborem dla początkujących drukarzy. Tworzywo to dostępne jest w wielu kolorach oraz wykończeniach, dzięki czemu każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. W 3D Reaktorze znajdziecie PLA w próbkach 100g, szpulach 250, 500g aż po duże szpule 3kg. 

Filament PLA

Filament PROGRAFEN PLA KOLOR czarny 1,75 mm 1 kg

Filament PROGRAFEN PLA KOLOR czarny 1,75 mm 1 kg
Filament PROGRAFEN PLA KOLOR czarny 1,75 mm 1 kg

Filament PLA PROGRAFEN KOLOR to materiał w jednolitym kolorze, przeznaczony do ogólnego użytku. Jest biopolimerem o wysokiej masie molekularnej, który z dużą łatwością może być przetwarzany przez konwencjonalne drukarki 3D.

Potencjalne zastosowania dla PLA PROGRAFEN KOLOR:

  • Prototypowe modele 3D
  • Zabawki
  • Elementy konstrukcyjne
  • Przedmioty codziennego użytku
TWORZYWO ŚREDNICA FILAMENTU OWALNOŚĆ DODATKI ( PLASTYFIKATORY, WYPEŁNIACZE, ITP.)
PLA     1,75 +/- 0,02 mm    +/- 0,02 mm                            Barwnik 2%

   

PROFIL PRACY (1)
TEMPERATURA GŁOWICY   192208ºC      377-406ºF
TEMPERATURA STOŁU    2060ºC       68140ºF
PRĘDKOŚĆ DRUKU                30-60 mm/s
PÓŹNIEJSZA OBRÓBKA                MALOWANIE
PODŁOŻE       SZKŁO, TAŚMA MASKUJĄCA

 (1) SĄ TO TYLKO WARTOŚCI WYJŚCIOWE, KTÓRE MOGĄ WYMAGAĆ OPTYMALIZACJI

Dostępność: dostępny na zamówienie

Wysyłka w: 3 dni

Cena: 90,00 zł (netto: 73,17 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.

Czym jest PLA ?

Filament PLA, czyli inaczej polilaktyd, a w chemii zanany jako kwas polimlekowy jest najpowszechniejszym materiałem do druku 3D znanym na rynku. Jest termoplastem, dzięki czemu nadaje się do druku 3D metodą FDM. PLA jest materiałem biodegradowalnym uzyskiwanym m.in. z kukurydzy. To co go wyróżnia to mały skurcz przetwórczy oraz prostota druku, które wpływają na jego rozpoznawalność.

Najpowszechniejszym zastosowaniem w druku 3D PLA znajduje w drukowaniu części pokazowych (np. figurek) oraz elementów konstrukcyjnych. Dzięki niskiemu skurczowi przetwórczemu PLA pozwala na uzyskiwanie bardzo dobrych dokładności elementów w wydrukach 3D. Z racji, że jest materiałem biodegradowalnym oraz posiada niską odporność na promieniowanie UV i niską temperaturę mięknięcia filament PLA nie sprawdzi się w zastosowaniach zewnętrznych.

Jak drukować ?

PLA jest materiałem o szerokim zakresie temperatur drukowania. Zalecana temperatura dyszy to: 175-235°C. Można drukować go stosunkowo szybko. Prędkość powyżej 60-80mm/s. Polecana temperatura stołu to 0-60°C. PLA jako jeden z nielicznych materiałów nie wymaga grzanego stołu. Dobrą przyczepność daje mu stosowanie podkładek adhezyjnych lub użycie środka adhezyjnego na zimny stół. np. klej Dimafix lub spray adhezyjny 3D Reaktor.

Infolinia:

Telefon: 535 287 146

Email: sklep@3dreaktor.pl

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl